Az előadás rövid bemutatása:

A műszaki nyilvántartások korát éljük. Egy olyan kort, amiben a modern számítógépes rendszerek lehetőséget biztosítanak az infrastruktúrát üzemeltető cég számára az általuk üzemeltett vagyon felmérésére, összegzésére, annak elemzésére, a jelenük és jövőjük tervezésére. A felgyorsult világ gyors, gazdaságos és hatékony megoldásokat követel az üzemeltetés és tervezés területén is. Márpedig korszerű nyilvántartási rendszerek, folyamatosan karbantartott, naprakész adatok, adatbázisok, nélkül ez a feladat hatékonyan, gazdaságosan nem oldható meg.

Míg kezdetben az elvárás főleg az analóg-digitális átmenet minél jobb és gyorsabb végrehajtása, illetve a műszaki nyilvántartás megoldása volt, addig mára sokkal összetettebb és nagyobb hozzáadott értéket követelő igények jelentek meg. Manapság már szakági tematikus térképeket várnak el, valamint gyors és pontos adatszolgáltatásra, kimutatásokra, riportokra van szükség mind a belső, mind pedig a külső adatigénylők felé. Mindamellett, hogy a térképi rendszereket össze kell tudni kapcsolni a vállalaton belül működő vállalatirányítási (ERP), pénzügyi és felügyeleti rendszerekkel, az adat lekérdezési és adatgyűjtési folyamatokat biztosítani kell terepi körülmények közötti is mobil eszközökön.

Az Arkance Systems Hungary által kínált twiGIS termékcsalád mindezen igényekre biztosít korszerű megoldást.

Az előadó neve és beosztása:

Cservenák Róbert
Arkance System HU - GIS projekt menedzser, okl. földmérő és térinformatikus mérnök

1994-ben a Pollack Mihály főiskola informatikai szakon végzett, majd tanulmányait a Budapesti Műszaki Egyetem építőmérnöki karán folytatta, ahol okl. földmérő és térinformatikai végzettséget szerzett.

Az elmúlt 8 évben lehetősége nyílt arra, hogy jól megfigyelje a közműszektorban és köztük jelentős mértékben a távhőszektorban uralkodó nyilvántartási állapotokat. A távhő piac üzemeltetőit végig járva elmondható, hogy jól kialakul benne a kép és megfogalmazódott az a sokszor elszomorító valóság, ami a szektort jellemezte. Az egységes közműnyilvántartási rendelet bevezetését követően lépéskényszerbe kerültek a távhő üzemeltetők is. A legtöbbjük sokszor fejből, emlékekből, papír alapú térképekből és az esetleges hibák feltárásának eredményéből tudták, hogy egyáltalán mi is van a birtokukban. Az e-közmű bár sokak fejében egy kötelező kényszerként fogant meg, jelentős változást hozott az üzemeltetők életében. Talán sokakban még most sem tudatosult, hogy milyen értéket kaptak a rendelet kapcsán. Kaptak egy egységes műszaki nyilvántartási alapot, egy térinformatikai adatbázist, mely a földben rejlő infrastruktúrát adatokkal ruházta fel.

Az évek során egyre jobban elkötelezetté vált abban, hogy a különböző közműüzemeltetők, önkormányzatok és városüzemeltetési vállalatok számára olyan műszaki térinformatikai rendszereket készítsen, amely a napi munkát a lehető legkorszerűbb megoldásokkal segíti.

Oktatási anyagok
A képzésre már nem lehet jelentkezni