Szolnoki Pálma közgazdászként végzett a Budapesti Corvinus Egyetemen, majd doktori fokozatot is szerzett ott. Nyolc éven át a Corvinus Regionális Energiagazdasági Kutató Központjában (REKK) dolgozott, ahol hazai és nemzetközi energiapiaci kutatásokat vezetett, valamint szabályozó hatóságok szakembereinek szervezett képzéseken oktatott. Később a hazai energiaszektor meghatározó cégeinél szenior üzletfejlesztői pozíciókat töltött be (HUPX-CEEGEX, MVM Partner, Navitasoft), majd 2018 és 2020 között a Magyar Energetikai és Közmű-Szabályozási Hivatalnál volt osztályvezető piacmonitoring területen.
A BME-n működő Zéró Karbon Központ (ZKK) alapító tagjaként az utóbbi három évben a hazai villamosenergia-szektor dekarbonizációs átmenetén dolgozott, különös figyelmet fordítva az energiaközösségek témájára. Ő vezette a ZKK által az első energiaközösségi pilot projektek számára szervezett Energiaközösségi Implementációs Fórumot, majd az ennek tapasztalataira épülő 2022. júniusi javaslatcsomag kidolgozását. A második energiaközösségi kör tanácsadását az NFFKÜ szakértőjeként támogatta. Rendszeres résztvevője az elosztók által szervezett energiaközösségek szabályozásán dolgozó iparági munkacsoportnak. Ezen felül az egyetemen több energiaközösségekről szóló kutatást vezet. Egyik kutatásukat a European Climate Foundation támogatásával készítik az energiaközösségek pozitív villamosenergia-rendszerbeli hatásairól.
Pálma számos szakpolitikai tanulmány és publikáció szerzője az energiaszektor szabályozása témában. 2017-ben első helyezést ért el az Energy Regulators Regional Association (ERRA) által szervezett Regulatory Research Award nemzetközi versenyen, és azóta zsűritagként is felkérték a díj odaítéléséhez.