Az előadás során Cservenák Róbert kifejti, hogy az e-közmű rendszerbe bevitt adatok milyen szinten rekedtek meg és ennek sajnos milyen következményei lesznek a Lechner Tudásközpont által későbbiekben megjelenő kivitelezéstámogató rendszerével kapcsolatosan?

Mekkora és milyen jellegű problémát okoz az e-közmű rendszerbe felvitt adatok minősége, pontossága és aktualitása?

Felismerték-e az egyes szolgáltatók-e az e-közműben rejlő értékeket és tudták-e azt hasznosítani?

Kik azok, akik túl tudtak lépni az e-közmű határain és azzal mit nyertek?

Milyen előnyökkel bír az, ha a távhőszolgáltatók az e-közmű rendszert a műszaki információs rendszer alapjaként használják, netán összekapcsolják azt az ERP rendszerükkel?

Mennyiben könnyíthetünk meg egy MEKH adatszolgáltatást netán egy közműadó bevallást egy naprakész térképi nyilvántartással?

Létezik-e térkép alapú dokumentumnyilvántartás?

Az előadás során „good practice”  (jó gyakorlatok) formájában szeretne az előadó a nagyobb távhőüzemeltető által használt rendszerekből részleteket is bemutatni.

 

 

Előadó: Cservenák Róbert – GIS Rendszermérnök

A Pollack Mihály Műszaki főiskola Műszaki Informatikai Karán 1994-ben Informatikus mérnökként végeztem, majd Okleveles Térinformatikus és Földmérő végzetséget szereztem a Budapesti Műszaki Egyetem Építőmérnöki kar, Földmérő és Térinformatikai szakon 1999-ben.

Másoddiplomám megszerzését követőn munkám során a térinformatikai szakterület került előtérbe. Feladatom elsősorban komplett rendszerek tervezése, készítése, bevezetése. A Távhőszektorral az e-közmű kormányrendelet megjelenését követően kerültem kapcsolatban, mára már a szektor jelentős részének a Varinex Zrt biztosítja az e-közmű szolgáltatást és egyre többen vannak, ahol ennek határait túllépve műszaki nyilvántartási rendszereket késztünk. Ezen esetekben projektvezető szerepét töltöm be.

Oktatási anyagok
A képzésre már nem lehet jelentkezni